Як вбудувати пральну машину на кухню?

- 13 жовтня, 2023

Пральна машина є необхідним приладом у кожному будинку та переважна більшість людей звикла встановлювати її у ванній кімнаті. Однак не завжди можливим встановити пральню саме в вбиральні, до того ж у цьому приміщенні досить сиро, а це не дуже гарна умова для електроприладів.

Майже всі господині проводять більшу частину часу на кухні і саме ця кімната ідеально підійде для установки машинки. У цій статті ми розповімо, як встановити пральну машину на кухні, щоб вона виглядала естетично і не зіпсувала інтер'єр приміщення, а також для того, щоб не робити ремонт пральної машини раніше через неправильний монтаж.

Види пральних машин для кухні

На кухні можна розмістити прілку двох видів: вбудовувану або окремо стоїть. Давайте розберемося, чим вони відрізняються.

Окрема машинка

Може бути фронтальною та вертикальною, проте вбудувати вертикалку під стільню неможливо зі зрозумілої причини – завантаження білизни здійснюється зверху. Єдиний варіант встановити машинку з вертикальним завантаженням між блоками кухонних меблів, але зовні це виглядатиме не надто естетично.

Прання з фронтальним завантаженням окремого типу, як правило, мають виступаючі елементи панелі управління і виступаючий завантажувальний люк, а це ускладнить її установку за декоративними дверцятами. Однак приваблює великий асортимент моделей цього типу машинок, до того ж їх можна встановлювати під стільницю у відкритому варіанті (фронтальна частина машинки залишиться на увазі).

отдельностоящая стиральная машина

Вбудована машинка

Бувають виключно фронтального типу і асортимент моделей значно менше ніж окремо стоять машинок, але це зовсім не є недоліком. Вважається, що вбудовувані пральні набагато надійніше і довговічніше, що окремо стоять.

На пральних машинах, що вбудовуються, з боків фронтальної частини корпусу розташовані кріплення, які призначені для встановлення декоративних дверцят. Також, на таких машинках немає виступаючих елементів, як правило вони замінені механічними кнопками або сенсорною панеллю, якщо управління здійснюється поворотними ручками, тоді вони будуть "утоплені" в корпус. Дверцята люка, як правило увігнуті і абсолютно плоскі. Всі ці критерії дозволяють повністю сховати агрегат за декоративні дверцята та створити цілісність кухонного гарнітура.

Переваги та недоліки встановлення пральної машини на кухні

Вбудована пральна машина виглядає дуже естетично на кухні, але таке рішення має свої плюси та мінуси.

Переваги встановлення машинки на кухні

Подовження терміну служби РМ. У ванній кімнаті підвищена вологість, яка шкідливо впливає на електричні прилади (окислюються клеми, підвищується ймовірність замикання проводки), а також прискорюється процес корозії металу.

  • економія простору. Глибина кухонних меблів, як правило, не перевищує сімдесяти сантиметрів, а так як вбудовувані пральні досить компактні, вони легко поміщаються в такий простір;

  • естетичність. Незалежно від того, прихована буде машинка за дверцятами чи ні, зовнішній вигляд при вбудовуванні набагато краще завдяки тому, що всі шланги та дріт "ховаються" за кухонні меблі. Крім того, якщо закрити прилад дверцятами, кухонний гарнітур залишається цілісним, до того ж немає необхідності підбирати модель прання під інтер'єр;
  • функціональність. Коли пральна машина на кухні під стільницею забезпечується додаткова робоча поверхня;
  • легкість монтажу та підключення до комунікацій. На будь-якій кухні є водопровід, каналізаційний злив та електрика, достатньо лише встановити пральну машину ближче до раковини;
  • зручність прання. Будь-яка господиня проводить дуже багато часу на кухні, завдяки тому, що стиралка стоятиме тут же, не доведеться відволікатися від приготування їжі, щоб перевірити чи постирала білизна.

Недоліки встановлення машинки на кухні

Звичайно, мінуси у такого рішення також присутні, проте вони не критичні і їх дуже мало.

  • доведеться відмовитися від зберігання білизни в машинці, тому що брудна одяг виділятиме неприємний запах, що абсолютно неприпустимо для приміщення, в якому готується їжа;
  • брудний одяг потрібно буде переносити з іншого приміщення оберемком або в тазу;
  • необхідно уважно стежити, щоб хімічні миючі засоби не потрапили продукти харчування.

Варіанти монтажу пральної машини на кухні

Машинку на кухні можна встановити декількома способами, все залежить від можливостей, бажання та фантазії.виды встройки стиральных машин

1. З відкритим фасадом під стільницею. Дуже добре виглядає, коли пралка, холодильник, духовка та інші великі електроприлади одного кольору. Навіть якщо машина не вписується в інтер'єр кухні, завжди можна придбати декоративну самоклеючу плівку і змінити фасад агрегату.

2. Між шафами без стільниці. Такий варіант не дуже поширений, встановити пральну машину таким чином можна, якщо кухня досить простора або немає жодної можливості вбудувати прилад у меблі.

3. Під стільницею та за дверцятами. Машинка вбудовується під стільницю і зачиняється дверцятами в тон кухонного гарнітура. Вбудовуючи пральну машину в такий спосіб вдається не порушити інтер'єр кухні.

4. У шафу-тумбу. В цьому випадку пральна машина вбудовується в шафу і встановлюється не на підлогу, а на тумбочку, а над машинкою розташовується ще одна шафа. Зручність такого рішення полягає в тому, що зникає необхідність присідати або нахилятися для завантаження та виймання білизни з барабана.

Як правильно виставити пральну машин

Перш ніж приступати до вбудовування та підключення машини, необхідно дотриматися деяких правил:

  1. Визначити місце для прання так, щоб вона не заважала, а також розташовувалася подалі від решти техніки (холодильник, духова шафа, посудомийка). Якщо розділити прилади шафами неможливо, слід прокласти теплоізоляцію між ними.

  2. Підготувати заливний кран та каналізаційний злив.
  3. Встановлювати пральну машинку необхідно на тверду рівну підлогу. Якщо прийнято рішення вбудовувати агрегат у тумбу, то вона має бути міцною.
  4. Електричне проведення має відповідати вимогам підключення СМА.

Після того, як всі умови виконані, можна приступати безпосередньо до монтажу пральної машинки, для цього будуть потрібні наступні інструменти:

  1. Будівельний рівень. Необхідний для того, щоб правильно виставити пральну машину.

  2. Рулетка. Потрібна для вимірювання стільниці, шафи та довжини шлангів.
  3. Фум-стрічка. Стане в нагоді для герметизації стиків зливного і заливного шлангів.
  4. Хрестова викрутка. Вона знадобиться, щоб зафіксувати зовнішні декоративні дверцята.
  5. Фільтр. Рекомендується встановлювати перед заливним шлангом для пом'якшення води та щоб уникнути передчасного зносу деталей пральної машини (заливний фільтр, ТЕН, барабан та ін.).

Після того як інструмент підготовлений, можна приступати до вбудовування пральної машинки в кухонний гарнітур:

  1. Підключіть зливний та заливний шланги до пральної машини та комунікацій, при цьому постарайтеся, щоб агрегат знаходився на максимально близькій відстані до місця встановлення.

  2. Встановіть пральну машину на місце і перевірте, чи вона стоїть за допомогою будівельного рівня. Якщо в якомусь кутку є нерівність, слід відрегулювати висоту ніжок, розташованих на дні агрегату.
  3. Підключіть СМ до електромережі.
  4. Встановіть декоративні дверцята на фасад пральної машинки.

Звичайно, за описом може здатися, що установка та виставлення пральної машини здійснюється досить просто, проте це зовсім не так. Слід зазначити, що за відсутності відповідних навичок для коректного вбудовування пральної машинки та її підключення найкраще звернутися до кваліфікованого майстра.