Завдяки широкому функціоналу та застосуванню в конструкції сучасних технологічних рішень, пральні машинки LG вважаються одними з найкращих у своєму ціновому сегменті. Вони мають привабливий зовнішній вигляд, оптимальну кількість програмних режимів, а також потужну систему самодіагностики, за допомогою якої можна безпомилково визначити несправний вузол, а іноді навіть деталь, що вийшла з ладу. У цій публікації будуть докладно розглянуті помилки пральної машини LG з кодами UE та uE: чому вони виникають і що потрібно робити при їх появі.
Чому у пральній машині LG з'являється помилка "UE"
Система самодіагностики, розроблена інженерами компанії, постійно моніторить стан основних вузлів машини та послідовність виконання алгоритму. При будь-якому критичному збої програма прання переривається, машинка зупиняється, а на табло або на індикаторах лицьової панелі відображається код помилки. У такому стані пралка буде перебувати доти, доки користувач не зверне увагу на поломку. У таких випадках перед тим, як відключити апарат від електромережі, необхідно зафіксувати помилку (записати код з дисплея або сфотографувати мобілкою стан індикаторів лицьової панелі). Ці дані слід передати диспетчеру сервіс-центру, при виклику майстра. Вони допоможуть майстру провести попередню діагностику, взяти з собою необхідні деталі та суттєво прискорити виконання ремонту.
Що означають помилки uE та UE у пральних машинах LG
Обидві ці помилки повідомляють користувача про появу дисбалансу в барабані пралки. Перша з них (uE) відноситься до інформаційних та повідомляє власника, що в барабані порушено баланс і пральна машина намагається відновити його автоматично. У таких випадках нічого робити не треба, якщо балансування барабана відновиться - повідомлення пропадає і прання продовжується, як ні в чому не бувало. Але якщо машині не вдалося відновити нормальне балансування - на дисплеї висвічується помилка UE (обидва символи великі) і цикл прання переривається. Найчастіше для діагностики несправності та ремонту пранлки, знадобиться допомога майстра сервісцентру. Але в деяких випадках із ситуацією можна впоратися самостійно.
Як відображається помилка UE у пральних машинах LG без дисплея
Незважаючи на відсутність дисплея, пральні машини LG нижчого цінового сегмента також оснащені вбудованою системою самодіагностики і плата керування постійно контролює роботу всіх важливих вузлів. При порушенні роботи код помилки відображається на індикаторах панелі керування. Якщо у пральній системі порушується балансування, помилка UE відображається миготінням або постійним світінням всіх індикаторів віджиму (у деяких моделях індикаторів з першого по шостий).
Що можна зробити самостійно з появою помилки UE у пралці LG
Найчастіше пральна машина зупиняється після завершення етапу полоскання і ось-ось повинна переходити на віджим. Адже дисбаланс найнебезпечніший при підвищенні швидкості обертання барабана в процесі віджиму. Причиною зупинки може стати:
- Перевантаження або недостатнє завантаження барабана. Якщо запустити пралку із нормально завантаженим барабаном, машинка виконує прання без зупинок.
- У барабан завантажено кілька речей, які сильно відрізняються за вагою. Система автобалансування не може правильно розподілити вагу по периметру барабана і щоб закінчити цикл прання, доведеться вручну розкладати речі всередині барабана і повторно запускати машинку на програму "віджим".
- Машинка неправильно зорієнтована у вертикальній чи горизонтальній площинах. Використовуючи будівельний рівень, виставте машинку, як описано в посібнику користувача.
- Стався збій у платі управління. Це відбувається через стрибки мережевої напруги. Спробуйте перезавантажити електроніку машини, витягнувши штекер живлення з розетки на чверть години. Після повторного запуску робота машинки зазвичай відновлюється.
Якщо жоден із вищеописаних способів не допоміг відновити нормальну роботу прання - напевно виникла поломка і потрібно запросити майстра сервісцентру.
Найбільш поширені поломки пралень LG, через які з'являється помилка UE
Якщо машинка зупиняється з помилкою UE часто чи постійно, винуватцем ситуації найчастіше є:
- Вихід одного з електронних компонентів плати управляючого контролера. Майстер проводить ретельну діагностику, визначає несправну деталь та виконує її заміну. Іноді причиною стає попадання вологи на плату. У такому разі часто доводиться змінювати електронний модуль управління на новий.
- Зношування підшипників барабана. Зазвичай при такій поломці при обертанні барабана чути незрозумілий шум, скрегіт. Барабан сильно люфтить при похитуванні його рукою всередині бака. Додатковою ознакою виходу з ладу підшипників є іржаві патьоки з-під великого шківа. Оскільки для заміни підшипників доведеться розібрати практично всю машинку, розполовинювати бак і лише потім витягати барабан і вибиватити підшипники, таку роботу слід довірити фахівцям сервісцентру.
- Розтягування, розтріскування або розшарування ремня приводу. Через дефекти він починає прослизати, викликаючи нерівномірне обертання барабана. Ремінь ремонту не підлягає. Необхідно купити аналогічний тієї ж довжини і з таким же профілем.
- Порушення роботи таходатчика, що визначає швидкість обертання валу електродвигуна. Плата управління реагує показання цього датчика, прагнучи встановити оптимальну швидкість. Але оскільки таходатчик несправний, напруга на двигун подається з плати управління нерівномірно і він працює ривками. Необхідно замінити датчик швидкості.
Для усунення будь-якої з цих поломок, запросіть майстра сервіс-центру, оскільки часто користувачі самі збільшують ціну ремонту за рахунок випадково пошкоджених вузлів при спробі розібратися з несправністю самостійно.