Холодильники Samsung відрізняються від апаратів інших брендів не тільки сучасним зовнішнім виглядом, невисокою вартістю та широким функціоналом, але й гарною якістю збирання та високою надійністю. Але навіть в ідеальній техніці, часто з причин, що не залежать від виробника, трапляються поломки і потрібний ремонт холодильника. Для усунення більшості несправностей знадобиться допомога спеціаліста сервісцентру, але є поломки, з якими власник може впоратися самостійно. У цій невеликій статті поговоримо про поломки і збої, характерні для холодильників Samsung, їх причини та способи усунення.
Найбільш поширені несправності холодильників Samsung
Для збирання холодильників виробник використовує попередньо перевірені, якісні деталі відомих брендів. Завдяки цьому на всі рефрижератори Samsung надається тривала гарантія (на мотор-компресори до 10 років, а на всі інші вузли та деталі – до 7 років). Але через перепади мережної напруги, неправильну експлуатацію, а іноді й через фізичне зношування деяких компонентів, холодильники виходять з ладу. Розглянемо як проявляються поломки, які найчастіше зустрічаються в холодильниках Samsung і що може стати їх причиною.
Чому холодильник не вмикається
Перш ніж викликати майстра сервісцентру або приступати до пошуку несправності самостійно, перевірте, чи є напруга в розетці, в яку включений апарат. Для цього можна використовувати тестер, мультиметр, а за їх відсутності, в розетку можна підключити інший, перевірений в іншому місці справний побутовий прилад, світильник та ін. Якщо напруга в розетку надходить, перевірте шнур живлення, штекер і саму розетку. На їх поверхнях не повинно бути пошкоджень, розривів, сколів чи оплавлень. При виявленні дефектів замініть шнур живлення.
Також до таких симптомів можуть призвести такі поломки:
- вихід із ладу електронного модуля. Як і всі електронні компоненти він "боїться" перепадів напруги та попадання на плату вологи. Враховуючи складну схемотехніку, самостійно перевірити та відремонтувати цей вузол не вдасться, тому запросіть майстра сервісцентру;
- несправність мотор-компресора. При такій поломці освітлення в холодильному відсіку є, індикація також, але в камерах занадто тепло і мотор-компресор не запускається. Інколи вмикається на декілька секунд і вимикається. Необхідна заміна вузла на новий;
- знос чи поломка пускозахисного реле. У таких випадках ззаду холодильника чути характерні клацання при підключенні апарата до електромережі.
- вихід із ладу термостата (у бюджетних версіях). Для перевірки термореле достатньо відключити апарат від мережі, акуратно від'єднати відповідні до модуля дроти і замкнути їх між собою. Якщо після вмикання апарата в розетку мотор-компресор запуститися – необхідно міняти терморегулятор;
- втрата параметрів або вихід із ладу температурного датчика в електронних версіях). При такій несправності модуль керування не отримує даних про температуру в камері і не включає мотор-компресор. Щоб переконатися, що причина в датчику, увімкніть режим прискореного заморожування або примусового охолодження. Якщо мотор-компресор запуститься і температура в камері починає знижуватись – потрібно змінювати датчик температури.
Також причиною відсутності запуску може стати спрацювання одного із захистів, які є в сучасних холодильниках (від перегріву, від роботи з відкритими дверцятами та ін.).
Через що в холодильнику Samsung підвищується температура
Якщо всередині холодильника температура перевищує норму, то проблема може бути пов'язана з такими поломками:
- Розгерметизація контуру та витік холодоагенту. Через це знижується тиск у системі і, як наслідок, падає ефективність охолодження. Холодильник не може охолодити завантажені продукти і вони швидше псуються. У міру витоку фреону мотор-компресор працює все довше, а згодом починає перекачувати речовину безперервно, але температура не знижується.
- Втрата властивостей або пошкодження ущільнювача дверей. Через це у відсік починає проникати тепле повітря і порушуються умови зберігання продуктів, а на стінках та інших компонентах камери утворюється льоду або конденсуються краплі води. У морозилці ця проблема виражена яскравіше, оскільки там завжди підтримується негативна температура. У таких випадках необхідно замінити ущільнювач. Зверніть увагу, що ущільнювачі розрізняються за типом кріплення та мають унікальні розміри. Вибирайте вироби за моделлю апарата.
- Пошкоджено петльовий механізм або порушено регулювання дверцят. У таких випадках дверцята нещільно прилягають і тепло спрямовуються всередину камери. Перевірте, чи правильно виставлений за рівнем корпус холодильника. У більшості випадків досить правильно зорієнтувати апарат у просторі за допомогою обертових ніжок і двері починають добре прилягати до корпусу. Також можна спробувати правильно виставити двері, відрегулювавши петлі. Якщо місця кріплення на корпусі або на дверцятах проіржавіли, можна спробувати перевісити дверцята на інший бік корпусу.
Часто поява води та інею не пов'язана з поломкою обладнання, а викликана неправильною експлуатацією або забудькуватістю.користувача (загрузка у відсік гарячих страв, зберігання продуктів у негерметичній упаковці або нещільно закриті дверцята).
Як визначити, що засмічився дренаж холодильника Samsung.
При охолодженні, з продуктів виділяється волога, яка конденсується і в момент паузи в роботі мотор-компресора стікає в дренажний отвір і виводиться назовні. З часом в отвір потрапляють залишки продуктів та інші забруднення які є в воді. Отвір забивається та не випускає воду. Вся вода стікає в нижню частину камери і за наявності води можна робити висновки про проблеми з дренажем.
Згодом, у місцях скупчення води, починають розмножуватися пліснява та інші бактерії, що спричиняє неприємний запах з камери. Найчастіше це відбувається в холодильниках із крапельною системою авторозморожування. У моделях Samsung з No Frost такі проблеми виникають дуже рідко, оскільки випарник захований за задньою стінкою морозилки і не має контакту з продуктами.
Як запобігти поломкам холодильників Samsung
Щоб уникнути передчасного виходу з ладу холодильника, необхідно своєчасно проводити профілактику та виконувати рекомендації виробника, описані в посібнику користувача. Серед них:
- необхідно обов'язково проводити гігієнічне розморожування (для моделей з No Frost 1 раз на рік, крапельні моделі потрібно розморожувати щокварталу);
- не можна використовувати для чищення елементів камери та стін абразивні склади та активні хімічні засоби не призначені для прибирання холодильника. Як альтернативу, краще використовувати розчин кухонної соди, з подальшим ретельним промиванням поверхонь;
- Не забувайте очищати від пилу та забруднень задню частину апарата. Це дозволить зберегти нормальний теплообмін за будь-якої зовнішньої температури;
- зберігайте продукти в окремих контейнерах або герметичній упаковці. Не ставте гарячі страви в камеру;
- Не допускайте потрапляння сонячних променів на корпус та інші елементи холодильника. Не розміщуйте апарат поруч із радіаторами опалення, а також “тепломісткою” побутовою технікою (газова плита, духова шафа або мікрохвильова піч).
Дотримання цих простих правил суттєво продовжить термін служби холодильника Samsung.