Як доглядати за фільтрами в пральній машині?

- 13 жовтня, 2023

Дізнайтеся, як доглядати за фільтрами в пральній машині, щоб техніка прослужила довше. Рекомендації надані нашими фахівцями з ремонту пральних машин для самостійної діагностики та заміни фільтрів.

зливний фільтр у пральній машині

Щоб збільшити термін служби побутової техніки, за нею потрібно стежити. Це стосується і пральної машини. Догляд за технікою не потребує багато вашого часу. Досить раз на кілька місяців проводити чистку. 

Більшість сучасних пральних машин мають кілька фільтрів. За ними необхідно доглядати. Оскільки їх поломка може призвести до серйозних наслідків. Так, одним з них є очисний фільтр вхідного клапана. Знаходиться вхідний фільтр на задній частині пральної машини. 

Для чого потрібен і як працює вхідний фільтр, ви зможете дізнатися в цьому матеріалі. Також у цій статті описано інструкцію про те, як замінити помпу у пральній машині. 

Які функції виконує вхідний фільтр у пральній машині

фільтр у пральній машині

Фільтр представлений у вигляді сітки на вступній трубці подачі води. Вхідний фільтр у ПМА (пральній машині автомат) виконує роль очищувача води. Саме завдяки цьому фільтру в барабан пральної машини не потрапляє пісок, металеві частинки та інше сміття з водопроводу. Таким чином апарат довше залишається чистим. Ба більше, так збільшується термін служби пральної машини. 

Як проводиться діагностика пральної машини

фільтр у пральній машині

Деякі несправності можна визначити за зовнішніми факторами. Як правило, на поломку пральної машини свідчить:

  • без зупинки набирається вода в барабан;
  • під час запуску прання не набирається вода;
  • висвічується код помилки на дисплеї блоку управління.

Якщо спостерігається одна з перерахованих вище проблем, то вам потрібно перевірити вхідний фільтр. Можливо, у вас забилася фільтр-сіточка. Таке буває, якщо вода брудна. У такому разі вам потрібно:

  1. Відключити пральну машину з розетки.
  2. Перекрити впускний вентиль. 
  3. На підлогу постеліть ганчірку або поставте тазик. Оскільки потрібно відкрутити заливний шланг і злити залишки води.
  4. Після того як відкрутите шланг, перед вами з'явиться сіточка. Її необхідно витягнути та промити. Для своєї зручності використовуйте пасатижі.  

Якщо після цього проблема не усунулася, то у вас несправний впускний клапан пральної машини. Цю деталь не можна відремонтувати, її потрібно міняти. 

Як замінити впускний клапан пральної машини

 Клапан подачі води для пральної машини

Як було сказано вище, при поломці впускного клапана його потрібно міняти. Для цього потрібно зняти зламаний елемент. Щоб це зробити, вам необхідно виконати такі дії:

  1. Розберіть пральну машину. Вам слід зняти верхню кришку ПМА, під якою знаходиться впускний клапан. 
  2. Відкрутіть кріплення заливного шланга і дістаньте фільтр у вигляді сіточки. 
  3. Від'єднайте трубки. Для цього вам буде потрібно послабити хомути труб і зняти шланги з вихідних отворів клапана. 
  4. Відокремте контакти. Відклацніть роз'єми без допоміжних інструментів. 
  5. Дістаньте впускний клапан пральної машини. Щоб це зробити вам необхідно відкрутити болти. 

Після цього вам слід уважно вивчити впускний клапан. Це дасть змогу вам придбати аналогічний і не помилитися під час вибору. Також слід приділити особливу увагу якості механізму ПМ. Так ви точно будете впевнені, що нова деталь підійде. Після покупки вам потрібно буде замінити клапан пральної машини. Це робиться в такі етапи:

  1. Потрібно знеструмити пральну машину.
  2. Дістаньте запчастини в тому ж порядку, що зазначено в інструкції вище.
  3. Встановіть новий механізм.
  4. Виконайте всі дії у зворотній послідовності. Рекомендується заздалегідь сфотографувати розташування деталей. Таким чином ви зможете зібрати все правильно. 

На перший погляд, процес заміни впускного клапана виглядає досить просто. Але, якщо ви ніколи раніше не робили ремонт пральних машин, то слід довірити це майстру. Адже самостійний ремонт може призвести до більш серйозної поломки. У деяких випадках, навіть досвідченому майстру буде важко полагодити вашу пральну машину. І вам доведеться купувати нову ПМА. Тому рекомендуємо все ж таки покластися на майстрів і звернутися до сервісного центру.